OTWARCIE EKOPRACOWNI OZE

Otwarice pracowni

Dzieci i uczniowie mogą już korzystać z nowej sali, ekopracowni OZE, którą zrealizowano w ramach projektu pn. „Ekopracownia dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westreplatte w Myślenicach”. W uroczystym otwarciu uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach, Justyna Otfinowska oraz prezes WFOŚIGW, Kazimierz Koprowski.

W ramach projektu przeprowadzono remont sali, która wcześniej była świetlicą. W pomieszczeniu pomalowano ściany, wymieniono podłogę i oświetlenie, przekształcono wewnętrzne w pomieszczenie socjalne i pokój do indywidualnej nauki. Teraz ekopracownia składa się z sali głównej oraz dwóch bocznych sal doświadczeń, wyposażonych w ławki i krzesła. Zakupiono również urządzenia edukacyjne do demonstracji energii z odnawialnych źródeł energii tj. słońce, wiatr czy woda. Sale wyposażono w sprzęt tj. w biurko wraz z krzesłem oraz kompendium wiedzy dla nauczyciela, a także zestaw szafek do przechowywania, tablice, mapę, plansze ścienne  i rolety okienne. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 63 584,22 zł z czego 90% czyli 57 225, 80 zł stanowi dofinansowanie.

„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 57 225, 80 zł.

Ekopracownia

MKiS

Narodowy fundusz ochrony środowiska

Zielone serce