PROJEKT „DOPOSAŻENIE SZKÓŁ I PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH W ZAKRESIE EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Myśleniach wzięła udział w projekcie „Doposażenie szkół i przejść dla pieszych w zakresie edukacji komunikacyjnej”, współfinansowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu pięć szkół podstawowych na terenie gminy Myślenice otrzymało mobilne miasteczka rowerowe oraz doposażenie istniejących już miasteczek.

W naszej szkole miasteczko ruchu drogowego zostało doposażone w sygnalizatory świetlne wraz z rogatkami. Ponadto otrzymaliśmy kompletny rowerowy tor przeszkód, dzięki kóremu uczniowie szkoły mogą doskonalić umiejetności sprawnego proszuania się rowerem.

Dodatkowo każda ze szkół otrzymała po 2 sztuki hulajnóg elektrycznych, które będą mogły być wykorzystane jako wsparcie w ramach nauki na uzyskanie Karty Rowerowej lub jako element zabawy na świeżym powietrzu.