MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „LITERKI W AKCJI” – KLASA I D

W bieżącym roku szkolnym klasa I d bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji”. Jest on zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej. Dąży do rozwijania kompetencji kluczowych u wychowanków poprzez twórcze i aktywizujące podejście do nauki alfabetu. Pomaga wprowadzać litery w klasie pierwszej przy wykorzystaniu różnorodnych i dostosowanych do potrzeb uczniów metod. Zachęca tym samym do aktywnego zaangażowania uczniów w proces nauki. W każdym miesiącu uczniowie wykonują trzy zadania, wykorzystując wprowadzane aktualnie litery.

W październiku klasa 1 d utrwalała poznane litery za pomocą metody stacji zadaniowych. Lepiliśmy także litery z masy solnej oraz pracowaliśmy metodą integracji sensorycznej, która zapewniła dzieciom interaktywne doświadczenia edukacyjne.

Biel Urszula