NASZA SZKOŁA ŚWIĘTUJE EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w edukacyjnym wydarzeniu „Myślenice opowiadają, jak ekologicznie się przemieszczają – dzień transportu niskoemisyjnego”.

Na płycie rynku pojawiły się samochody elektryczne, hulajnogi, rowery, gokarty solarne, symulatory rajdowe, stoiska edukacyjne oraz liczne animacje –  wszystko po to, aby uświadomić jakie są alternatywne środki transportu.

Uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych stoisk edukacyjnych, gdzie promowano różne formy przemieszczania się od hulajnogi, przez rower po samochód elektryczny. Szczególnie ciekawe dla dzieci były również symulatory rajdowe, gokarty solarne, czerpiące energię z promieni słonecznych czy stacjonarny rower, który poprzez pracę mięśni użytkownika produkował prąd.

W ramach projektu wszystkim uczniom naszej szkoły Burmistrz Myślenic przekazał opaski odblaskowe, które przypominają jak ważne jest bezpieczeństwo w trakcie przemieszczania się, a szczególnie w trakcie zbliżającego się okresu jesienno-zimowego.

Oczywiście nasi uczniowie wybrali się na Rynek w odblaskach:)