26 WRZEŚNIA – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 WRZEŚNIA - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 26 września jak co roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła również włączyła się w jego świętowanie. W minionym tygodniu klasy IV-VIII dostały do wykonania jakieś zadanie. Klasom VII i VIII przypadło w udziale wykonanie plakatu o wylosowanym państwie. I tak poszczególne klasy przedstawiły:

– klasa VII a – Wielką Brytanię

– klasa VII b – Francję

– Klasa VII c – Stany Zjednoczone

– Klasa VII d – Włochy

– klasa VII e – Hiszpanię

– Klasa VIII a – Japonię

– klasa VIII b – Niemcy

– klasa VIII c – Austrię

– klasa VIII d – Australię.

Klasy V i VI rysowały na lekcjach jakąś znaną na całym świecie budowlę, natomiast klasy IV – flagę wybranego przez siebie kraju.

Ponadto został ogłoszony konkurs na wykonanie miniatury 3D – informacja o tym konkursie i jego zasadach została zamieszczona na dzienniku elektronicznych Librus w zakładce Ogłoszenia.

Uczniowie bardzo się starali wykonać swoje zadanie jak najlepiej, o czym można się przekonać, oglądając poniższe zdjęcia.

Prezentacja wszystkich prac nastąpi w najbliższych dniach, o czym Państwa poinformujemy.

Katarzyna Haberna