ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ 2023

Wrzesień to miesiąc pełen niespodzianek, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Dla wielu dzieci i ich rodziców jest to czas, w którym rozpoczyna się nowy etap życia – szkoła podstawowa. To właśnie na początku roku szkolnego odbywa się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, symboliczny rytuał, który wprowadza najmłodszych uczniów w świat edukacji i odpowiedzialności.

4 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości ślubowania, na której pani dyrektor Justyna Otfinowska pasowała ich na uczniów klasy I.

Ślubowanie klas pierwszych to jedna z najważniejszych i najbardziej uroczyście obchodzonych tradycji w polskich szkołach. To chwila, w której dzieci stają się pełnoprawnymi uczniami i obiecują przestrzegać zasad szkolnego współżycia oraz dążyć do zdobywania wiedzy. To również moment, w którym szkolna społeczność wita z otwartymi ramionami swoich nowych członków.

Ślubowanie klas pierwszych w szkole podstawowej to wyjątkowy moment w życiu każdego ucznia i ich rodziców. To symboliczny krok w edukacyjnej przygodzie, który na zawsze pozostaje w pamięci. To także okazja do przypomnienia o wartościach, jakie powinny towarzyszyć każdej nauce. Niech każde ślubowanie będzie początkiem owocnej i radosnej drogi przez świat wiedzy i przyjaźni.

A. Dziewońska

D. Orzechowska

J. Bałos

A. Błachut

wychowawcy klas I-szych

Skip to content