SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO – INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO - INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2022/2023 w kole religijnym uczestniczyło 37 uczennic i uczniów z klas IV – VIII. Zorganizowaliśmy 3 akcje – Niedziela misyjna, Kolędnicy misyjni i Kiermasz wielkanocny. Zebrane fundusze przekazaliśmy na pomoc misjom i misjonarzom w Peru i Ukrainie. Wsparliśmy także misjonarzy diecezjalnych. Kontynuujemy adopcję chłopca o imieniu Sylwester na Madagaskarze. Dzięki temu Sylwester może chodzić do szkoły i codziennie zjeść ciepły posiłek. Ściśle współpracujemy z Wydziałem misyjnym naszej diecezji oraz parafią Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach. Dzięki pomocy ks. proboszcza Zdzisława Balona pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W dniu 21 stycznia 2023 roku w Centrum Jana Pawła II odbyło się Spotkanie Kolędników Misyjnych Archidiecezji Krakowskiej, które zgromadziło prawie 800 dzieci. Na zakończenie i podsumowanie pracy koła pojechaliśmy do Wadowic do Muzeum św. Jana Pawła II. 22 osoby otrzymały zaświadczenie o przepracowaniu ponad 30 godzin w ramach wolontariatu.

Dorota Orzechowska