WYCIECZKA KILKUDNIOWA W ŁEBIE

Klasa 2a, 3b i 3d od 29.05.2023r., do 07.06.2023r. była na wycieczce w Łebie, aby cieszyć się słonecznym morzem i wieloma atrakcjami. Wypoczynek nad polskim morzem cieszy się dużą popularnością. Morze Bałtyckie jest wyjątkowe ze względu na piękne piaszczyste plaże. Największe pokłady bursztynu znajdują się właśnie nad Bałtykiem. Poza wypoczynkiem na plaży można zwiedzić zabytkowe miejskie uliczki, porty. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję korzystać z uroków słonecznego morza. Spędzali czas na plaży, opalając się, moczyli stopy w morzu, budowali zamki z piasku i aktywnie spędzali czas grając w piłkę siatkową, ręczną czy nożną. To doskonała okazja do relaksu i odprężenia się po szkolnych obowiązkach.

Oprócz tego, Łeba zaoferowała nam  wiele atrakcji, które zwiedzili nasi uczniowie – odwiedzili Słowiński Park Narodowy, gdzie znajdują się ruchome wydmy, największe w Europie. Uczniowie mogli wziąć udział w wycieczce po parku, podziwiać piękno przyrody i poznać unikalne ekosystemy. Uczniowie brali również udział w rejsie po Bałtyku, oraz w wycieczce do Sea Parku w Sarbsku. Jest to park związany z tematyką mórz i oceanów oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. To jedyny Park gdzie dzieci mogły zobaczyć pływające foki szare i uchatkowate basenach.  W ośrodku „Diuna” w którym mieszkaliśmy, uczniowie mieli wiele atrakcji takich jak: dyskoteka, ognisko integracyjne, zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne, chrzest z morzem Bałtyckim, zajęci przyrodnicze z panem Marcinem Kostrzyńskim, zajęcia animacyjne o tematyce  „Gwiezdny teatr”. Udział w licznych zajęciach animacyjnych pozwolił poznać dzieciom świat z innej perspektywy niż ławka szkolna.

Podsumowując, wyjazd uczniów z naszej szkoły na wycieczkę do Łeby to wspaniała okazja do połączenia słonecznego wypoczynku nad morzem z wieloma atrakcjami. Niezależnie od tego, czy chodzi o relaks na plaży, zwiedzanie przyrody w Słowińskim Parku Narodowym czy poznawanie Sea Parku i żyjących w nim fok, uczniowie na pewno mają niezapomniane doświadczenia i wiele pozytywnych wspomnień z tego wyjazdu.

Ahoj przygodo!

Magdalena Batko