BIORÓŻNORODNOŚĆ – udział uczniów klas 7 i 8 w Sesji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach

W środę 31.05.2023r. dwudziestu najlepszych ,,biologów’’ z klas siódmych i ósmych z naszej szkoły uczestniczyło w Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach. Tematem tegorocznej sesji było ,,Jak kształtowała się bioróżnorodność Ziemi? Podczas spotkania uczniowie liceum przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje. Wszystkie prezentacje dotyczyły tematów bioróżnorodności. Mieliśmy okazję posłuchać o  poziomach bioróżnorodności, o współczesnych zagrożeniach bioróżnorodności, o  różnorodności biologicznej powiatu myślenickiego i w całej Polsce oraz o sposobach ochrony różnorodności w Polsce. Uczniowie liceum postarali się, aby wiadomości, które dla nas przygotowali były naprawdę bardzo ciekawe, mogliśmy się z nich dużo dowiedzieć. Jestem pod wrażeniem ich profesjonalizmu. W kolejnej części sesji wysłuchaliśmy ciekawego wykładu prezesa Okręgowej Ligi Ochrony Przyrody w Krakowie pana Alfreda Króla. Na koniec wszyscy mieliśmy okazję wziąć udział w konkursie na Platformie Edukacyjnej Kahoot.  Nasze wyjście było bardzo interesujące i naprawdę warto było tam iść.

Justyna Żak klasa 7a

W wyżej wymienionym konkursie wygrała Justyna Żak, uczennica klasy 7a, w którym brało udział kilkadziesiąt uczestniczących w sesji uczniów ze szkół podstawowych. Pozostali  uczestnicy z naszej szkoły  także zajęli  wysokie rankingi w quizie.

Gratulujemy wszystkim uczniom  wiedzy oraz  szybkich reakcji  w odpowiedziach.

Beata Pacek