OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA – KLASA III D

W bieżącym roku szkolnym klasa III D bierze udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EUROPA I JA. Meldujemy wykonanie dwóch kolejnych zadań!

W ramach zadania 6 poznaliśmy hiszpańską kuchnię. Dowiedzieliśmy się, jakie produkty regionalne charakteryzują ten kraj oraz spróbowaliśmy wybranych dań kuchni hiszpańskiej. Dzięki uprzejmości rodziców z klasy III d degustowaliśmy tapas – przekąski hiszpańskie, grzanki, sernik baskijski, churros oraz patatas bravas – pieczone ziemniaki z różnymi sosami.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Edyty Matusiak, pani Joanny Nowak, pani Pauliny Pitali oraz pani Edyty Rykały, które przygotowały wspaniały poczęstunek dla uczniów.

Zadanie 7 polegało na poznaniu hiszpańskiej muzyki. W tym celu udaliśmy się na audycję muzyczną do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, która została przygotowana przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. „Pocztówka z Hiszpanii” wywarła na nas niesamowite wrażenie.

Urszula Biel