ETAP GMINY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

BRD

W dniu 12 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięło udział sześć szkół z grupy młodszej (grupa I) oraz siedem z grupy starszej (grupa II).

Turniej składał się z trzech konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych.  Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.

Po ukończeniu turnieju klasyfikacja wygląda następująco:

• Grupa I – klasyfikacja drużynowa

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Anna Miłek, Zofia Piesakowska, Tomasz Pachoń, Leon Piechota – uczniowie klasy 5b)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Trzemeśni

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Borzęcie

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Zasani

VI miejsce: Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

• Grupa I – klasyfikacja indywidualna

I miejsce: Zofia Piesakowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

II miejsce: Tomasz Pachoń – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

• Grupa II – klasyfikacja drużynowa

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Julia Surówka, Małgorzata Lech, Mikołaj Śliwa – uczniowie klasy 8f)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Trzemeśni

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Jaworniku

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Bęczarce

VI miejsce: Szkoła Podstawowa w Porębie

VII miejsce: Szkoła Podstawowa w Zawadzie

• Grupa II – klasyfikacja indywidualna

I miejsce: Mikołaj Śliwa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

II miejsce: Julia Surówka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone z rąk Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzaty Ciemińskiej, Pani Dyrektor Justyny Otfinowskiej oraz zaproszonych gości.

W etapie powiatowym, który również odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, w obu kategoriach wiekowych reprezentować Gminę Myślenice będzie Szkoła Podstawowa nr 2 z Myślenic, pod opieką Tomasza Biel.

Gratulacje dla drużyn!

Zdjęcia: Paweł Biela – link do zdjęć

Podczas spotkania na sali gimnastycznej wykorzystano przenośny system nagłaśniający zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.