TARGI EDUKACYJNE I DNI OTWARTE

Dni otwarte

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego, które odbyły się 30 marca 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego oraz w Dniach Otwartych organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe z Myślenic. 30.03.23 i 03.04.23 ósmoklasiści odwiedzili szkoły: Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja, Zespół Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego. Placówki zaplanowały przyjęcie gości – ich przedstawiciele oprowadzili uczniów po budynku szkoły, odbyły się prezentacje profili, pracowni, sal lekcyjnych, warsztatów oraz pokazy. Odwiedzający mogli poznać zasady rekrutacji, spotkać się i porozmawiać ze starszymi kolegami i koleżankami, a także z  nauczycielami. Dzięki wizycie w szkołach młodzież miała okazję poznać aktualną ofertę edukacyjną branżowych szkół I stopnia, techników i liceów. Udział w Targach i Dniach Otwartych powinien ułatwić młodzieży dokonanie wyboru właściwego kierunku kształcenia.

Anna Pardyak