WIOSNA NA ŚWIETLICY

Wiosna na świetlicy

We wtorek 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która przywitała nas przelotnymi opadami deszczu. Można więc śmiało zgodzić się z przysłowiem ,,w marcu jak w garncu”.

Wiosna na dobre rozgościła się już w świetlicy. Na ściennych gazetkach pojawiły się wiosenne kwiaty, bukiety z bazi oraz pani Wiosna.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci omawiały zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy. Zapoznały się także z wiosennymi roślinami, a także ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę. Ponadto uczniowie słuchali utworów o tematyce wiosennej: Vivaldiego ,,Wiosna” oraz piosenek pt. ,,Maszeruje wiosna”, ,,Wiosna w błękitnej sukience”, ,,Miła wiosno, dobra wiosno” i ,,Już ozimina, szumieć zaczyna.”

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach plastycznych, aby wykonać portret wiosny, bukiecik z wiosennymi kwiatami z papieru i wiosenne drzewo z ptaszkami. Wychowawcy świetlicy przygotowali gazetki tematyczne  w sali świetlicy i na korytarzu.

Gazetka - ŚWIETLIK Wiosenny