DZIEŃ OTWARTY

9 marca 2023 r. nasza szkoła do późnych godzin wieczornych tętniła muzyką, gwarem i śmiechem. Na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu rodziców i przyszłych pierwszoklasistów, którzy chcieli zwiedzić swoją przyszłą szkołę i wziąć udział w zajęciach otwartych. Początek uroczystości stanowiło spotkanie w sali gimnastycznej, gdzie p. Dyrektor Justyna Otfinowska przedstawiła prezentację na temat szkoły: (https://view.genial.ly/63ebdfc07f8e76001a2887f5/presentation-szkola-podstawowa-nr-2-w-myslenicach). Następnie każdy przedszkolak ze swoim rodzicem mógł pod opieką przewodników z 8 klasy zaglądnąć do różnych sal lekcyjnych i wziąć udział w zajęciach plastycznych, sportowych, tanecznych, j. angielskiego, programowania z klockami LEGO, niezwykłej matematyki, zabawach z książką, grach logopedycznych czy eksperymentach przyrodniczych. Była również znakomita okazja zbudować zamek w programie Baltie, zwiedzić wystawę o Madagaskarze i naszym adoptowanym synku Sylwestrze, przejrzeć szkolne lapbooki na różne tematy, posłuchać występu chóru „Cztery Dźwięki Świata” z kl. 5a oraz solistki Mileny Gubały z 8b. Dużą popularnością cieszył się również wśród gości teatrzyk w wykonaniu uczniów klasy 3c, którzy w swoich dwóch występach pt. „Nieznane historie Kopciuszka i Jasia Łakomczuszka” zebrali gromkie brawa. Przedszkolaki odwiedzili także szkolną bibliotekę, z której wyszli po interaktywnych zabawach obdarowani pamiątkową zakładką do książki. Galaretki i inne smakołyki „łapane” przez dzieci po drodze na różne zajęcia i pokazy niewątpliwie dodawały energii i sił do dalszej wędrówki po szkole. Na zakończenie każdy przedszkolak mógł na tablicy symbolicznym rysunkiem wyrazić swoje zadowolenie lub smutek ze spędzonego w szkole czasu, a wychodząc do domu zabrać ze sobą smycz na klucze z logo SP2 i własnoręcznie zrobioną palmę. Rodzice natomiast otrzymali ulotki z kilkoma wskazówkami psychologicznymi jak wzmocnić gotowość szkolną swojego dziecka oraz praktyczną listę z wyprawką.

Wszyscy nauczyciele zaangażowani w projekt dnia otwartego mają nadzieję, że przygotowane atrakcje i kreatywne zajęcia, jak również możliwość zwiedzania całej szkoły spowodują, iż nasi przyszli uczniowie bez lęku, ale z radością, będą oczekiwać na swój pierwszy dzwonek we wrześniu.

NIEZBĘDNIK DLA RODZICA PRZYSZŁEGO PIERWSZOKLASISTY (1)-1

Wyprawka pierwszoklasisty

Aneta Dziewońska

Podczas spotkania na sali gimnastycznej wykorzystano przenośny system nagłaśniający zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.