,,ODBEZPIECZENI ‘’ – TYM RAZEM O BEZPIECZEŃSTWIE OSOBISTYM

Spotkanie z uczniami

W dniu 09.03. uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach. Dotyczyło ono      bezpieczeństwa osobistego realizowanego w ramach projektu ,,Odbezpieczeni’’ na potrzeby  Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Młodzież w sposób ciekawy i  kreatywny przedstawiła  tematy aktualne i ważne dla każdego: było o sytuacjach  kryminogennych, jak prawidłowo reagować na nieznajomych oraz  zaczepki, jak ustrzec się przed niebezpiecznymi zjawiskami i sytuacjami i w końcu jak dbać o osobiste bezpieczeństwo. Uczniowie dowiedzieli się, że warto przy sobie nosić środki bezpieczeństwa osobistego, obserwować najbliższe otoczenie, zachować zdrowy rozsadek, unikać nieoświetlonych dróg, a w przypadku konfrontacji nie bać się korzystać z wiedzy o samoobronie.  Spotkanie oprócz prelekcji z pokazem multimedialnym zawierało dużo ćwiczeń aktywizujących oraz scenek sytuacyjnych. Bezpieczeństwo jest  jedną  z największych wartości i potrzeb człowieka, wyznacza zasady  i normy postępowania.  Dlatego zawsze i przy każdej okazji  warto uczyć o nim, a  bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, zaradne, silne emocjonalne, ufające sobie.

Beata Pacek