PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY

Stypendium dedykowane przez fundację EFC uczniom klas ósmych. Kryteria uzyskania stypendium:

• miesięczny dochód w rodzinie nieprzekraczający 1700 zł netto na osobę,
  • dobre wyniki w nauce umożliwiające dalszą edukację w liceum lub technikum.

Rekrutacja do programu trwa do końca marca br. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

Fundacja EFC już od 13 lat daje uczniom możliwość nauki w najlepszych liceach i technikach w dużych miastach. Poniżej lista szkół, z którymi fundacja współpracuje w województwie małopolskim:

•      V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie,
  •      VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie,
  •      Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie.  Istnieje również możliwość wyboru innej szkoły w jednym z 12 miast w Polsce.

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest od 2010 roku, a regulamin stypendium został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Trwałość programu, budowane w nim więzi, profesjonalny zespół i eksperckie wsparcie (także psychologiczne) to gwarancja, że młodzież, która trafia do Fundacji EFC, będzie w dobrych rękach.

Horyzonty to przede wszystkim stypendium naukowe, ale również wsparcie finansowe, bez którego realizacja aspiracji i marzeń wielu uczniów i uczennic nie byłaby możliwa. Podstawę stanowi pokrycie kosztów mieszkania w bursie lub internacie, które stanowią bezpieczną przestrzeń do życia i nauki. Jakość opieki, wyżywienia i warunki mieszkaniowe są na wysokim poziomie, fundacja pokrywa także koszty komunikacji miejskiej, zajęć językowych, wspólnych wyjazdów na wakacje i ferie, dofinansowuje wycieczki szkolne.

Szczegóły w linku: