ŚWIĘTOWALIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Z okazji święta obchodzonego 21 lutego w naszej szkole w klasach VII i VIII odbyła się lekcja okolicznościowa, której celem było  przybliżenie uczniom idei Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz zwrócenie uwagi na bogactwo i piękno rodzimego języka.

Główną częścią lekcji były zabawy językowe pt. „Potyczki z polszczyzną” w formie gry Kahoot. Zadania dotyczyły zagadnień: zróżnicowania regionalnego polszczyzny, frazeologizmów, stylistyki, sposobu tworzenia nazw mieszkańców, archaizmów, eponimów, autorstwa i treści tekstów poetyckich.

Zajęcia były okazją do promowania dbałości o polszczyznę i poprawne zachowania językowe, a rozgrywki przyniosły uczestnikom wiele emocji.

Anna Pardyak

Plakat – autor: Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego)

ŚWIĘTOWALIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO