POWSTAŃCY STYCZNIOWI ZIEMI MYŚLENICKIEJ

W styczniu i lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w projekcie historycznym ,,Ogień i lód. POWSTAŃCY STYCZNIOWI ZIEMI MYŚLENICKIEJ”- upamiętniającym 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Projekt realizowany był przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach przy współpracy z p. Joanną Bugaj. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej  prowadzonej przez dr Andrzeja Małysę. Pracownik muzeum przedstawił w przystępny sposób przyczyny, przebieg oraz skutki Powstania Styczniowego, a co najważniejsze wskazał ponad 25 nazwisk mieszkańców ziemi myślenickiej, którzy wzięli bohatersko udział w tym zrywie narodowym.

Kolejnym etapem była gra muzealna oparta na wystawie, która zaciekawiła i zmobilizowała uczniów do poszukiwania informacji. Zwieńczeniem projektu był konkurs pt. ,,Biżuteria Patriotyczna”, w którym wzięli licznie udział nasi uczniowie. A oto lista naszych laureatów:

MIEJSCE II – Aleksandra Chukreieva

WYRÓŻNIENIA – Gabriela Batko, Amelka Barko, Bartłomiej Łętocha, Milena Wójtowicz,  Amelia Wójtowicz, Zosia Wilk, Jakub Gramatyka, Daniel Żądło.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w projekcie.

mgr Joanna Bugaj