JAK RADZIĆ SOBIE Z AGRESJĄ I PRZEMOCĄ?”

Jak radzi ze stresem

W tym tygodniu uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach ,,Jak radzić sobie z agresją i przemocą?”, prowadzonych przez wychowawców świetlicy.

Zajęcia miały na celu upowszechnianie wiedzy na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co przyczynia się do zmniejszenia zachowania agresywnego wśród dzieci.

W ramach realizowanych zajęć wychowankowie świetlicy wzięli udział w pogadankach nt. agresji i przemocy, zabawach w niedokończone zdanie ,,Gdy jestem zły to…” Poznali także sposoby radzenia sobie ze złością, przygotowali krótkie scenki. Ponadto czytano bajki  psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne i relaksacyjne z omówieniem sposobów rozwiązywania problemów i szukania pomocy, zwłaszcza dla wrażliwej i bezbronnej istoty. Uczniowie wykonywali prace plastyczne i plakat ,,Stop przemocy”. Rozwiązywali również ankiety ,,Jak radzę sobie, gdy jestem zły?’’, ,,Sprawdź sam…”