NOWE TECHNOLOGIE W DOMU -PORADNIK DLA RODZICÓW

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie Fundacji   Dbam o swój Zasięg  – Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.   Dzięki  temu mamy dostęp do różnych ankiet, badań oraz informacji i ciekawych publikacji.

Tym razem opracowano  super poradnik dla młodych rodziców dotyczących  zarządzania nowymi technologiami w domu. W ramach działań DBI zachęcamy do lektury wszystkich opiekunów dla których  nie jest obojętne   zdrowie i wychowanie młodego pokolenia .

,,…Pamiętajmy, że rodzicielstwo jest wspólnym rozwojem dorosłych z dziećmi i ma to odzwierciedlenie również w praktykowaniu higieny cyfrowej. Nie obawiaj się rozmawiać z dzieckiem o swoich trudno – ściach i wyzwaniach związanych z nowymi technologiami. Dzieląc się swoimi doświadczeniami i odczuciami wynikającymi z korzystania z  urządzeń ekranowych pozostajesz autentyczną osobą, a zatem bliższą i bardziej dostępną dla swojego dziecka…’’ –cyt.  poradnika. Autor: Maciej Dębski Anna Had

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą  publikacją :

Informator  zawiera  min:

• Zasady tworzenia domowych kodeksów odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych. Najważniejsze wytyczne dla rodziców.
  • Co daje kreatywnie spędzany czas offline?
  • Korzyści ze swobodnej zabawy. Jak ekrany wpływają na mózg dziecka?
  • Dlaczego relacje osobiste są ważne?
  • Korzyści wynikające ze wspólnego spożywania posiłków bez obecności ekranów.
  • W jaki sposób dbać o higienę cyfrową w domu? Rekomendowany czas i  sposób korzystania urządzeń   .
  • Kiedy twoje dziecko gra w gry on-line
  • Objawy uzależnienia od ekranów i Internetu.
PORADNIK DLA RODZICÓW NOWE TECHNOLOGIE 2023

Beata Pacek – pedagog