KARNAWAŁ NA ŚWIETLICY

Karnawał na świetlicy

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Jest to początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Karnawał był także tematem zajęć realizowanych w świetlicy, podczas których uczniowie zapoznali się z karnawałowymi zwyczajami w Polsce i na świecie. W ramach zajęć technicznych wychowankowie świetlicy wykonywali barwne maski karnawałowe, dzięki temu dzieci rozwijały umiejętności plastyczno- manualne. Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości.

Uczniowie słuchali piosenek ,,Karnawałowy bal”, ,,Karnawał”, ,,Bale w karnawale”. Ponadto udało się nauczyć piosenkę ,,Zabawa, szkolna zabawa”, którą dzieci z radością śpiewały.  Wychowankowie świetlicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią wykonując także ,,Stworka z rolki papieru.”

Obraz1

Zdjęcie 1 z 5