PROJEKT LIFE

Na budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach został zamontowany miernik zanieczyszczenia powietrza i tablica informacyjna LED, przekazane przez Województwo Małopolskie w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkoła w ramach priojektu będzie razliwoać zajęcia edukacyjne na temat ochrony powietrza. Celem projektu edukacyjnego jest podniesienie świadomości uczniów nt. przyczyn powstawania smogu, sposobów ograniczania emisji zanieczyszczeń oraz korzyści jakie niesie za sobą oddychanie czystym powietrzem.

Małopolska_w_zdrowej_atmosferze

MIERNIKA POWIETRZA