GDY NASI DZIADKOWIE BYLI DZIEĆMI…

Uczniowie klasy 3 a realizowali projekt pod takim właśnie tytułem. Ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z babcią lub dziadkiem. Okazją do takiej rozmowy miało być święto naszych seniorów przypadające w styczniowe dni.

Rozmawiając ze swoimi dziadkami, dzieci miały zdobyć informacje na temat :

• Życie rodzinne.
  • Nauka w szkole.
  • Spędzanie wolnego czasu : zabawy, rozrywki, wypoczynek wakacyjny.
  • Miejscowość, w której żyli dziadkowie.

Na podstawie zdobytych informacji uczniowie mogli porównać życie dzieci dawniej i dziś, wskazać różnice i podobieństwa oraz omówić , jak zmieniały się Myślenice na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Efekty pracy trzecioklasistów możemy obejrzeć na tablicy obok sali 108. Zachęcam też do obejrzenia wywiadu, który przeprowadziła Maja ze swoim dziadkiem, którym jest pan Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf, dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Wywiad pod linkiem:

Swój wywiad z 90-letnią prababcią udostępnił też Piotr Hudaszek:

Monika Moryc