3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI  W NASZEJ SZKOLE

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

To coroczne święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne i zwiększenie świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego.

W naszej szkole uczą się osoby z niepełnosprawnością, niczym się one od nas nie różnią. Wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same serca, oczekiwania, marzenia.
KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO : ŻYĆ, UCZYĆ SIĘ, BAWIĆ SIĘ, KOCHAĆ, REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA I CELE ŻYCIOWE. KAŻDY JEST INNY, ALE WSZYSCY MAJĄ RÓWNE PRAWA.

W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę Kampanii Informacyjnej, przypominającej, że są takie osoby,  uczniowie niepełnosprawni wśród nas. Aby przybliżyć uczniom ten dzień wychowawcy na lekcjach przeprowadzili pogadanki na temat osób z niepełnosprawnościami. Chętni uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, dzięki którym na korytarzu szkolnym przygotowano tematyczną gazetkę ścienną. Uświadomiła ona dzieciom, czym jest niepełnosprawność, jak pomóc osobom z niepełnosprawnością oraz jak zachowywać się w kontaktach z nimi.

Należy dodać, że od kilkunastu lat współpracujemy  z Ośrodkiem Rehabilitacyjno Wychowawczo – Edukacyjnym w Myślenicach i zapraszamy  podopiecznych do naszej szkoły. Także w tym roku dzieci z Ośrodka będą uczestniczyły w przedstawieniu Jasełkowym przygotowanym przez wychowawców  wraz z  uczniami klas 1d i 2 a. Uczniowie  z naszej szkoły pokazują, że są wrażliwi na potrzeby osób niepełnosprawnych, są otwarci na wspólną pracę i w pełni ich  szanują.

Serdecznie dziękujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie się w obchodach  tego dnia.

Beata Pacek