O BEZPIECZEŃSTWIE RAZ JESZCZE

Dnia 19 grudnia 2022 r. ponownie gościliśmy w szkole pana policjanta mł.asp. Sebastiana Kruka – asystenta ds. nieletnich KP Policji w Myślenicach. Pan policjant, tym razem w towarzystwie pani posterunkowej Ewy Bieniek, spotkał się z klasami pierwszymi, aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach – w szkole na przerwach, w drodze do domu, w samochodzie, w internecie i w kontaktach rówieśniczych. Spotkanie jest częścią składową Akademii Bezpiecznego Puchatka – ogólnopolskiego projektu, w którym biorą udział nasi pierwszacy przez cały rok.

Pani policjant znalazł również czas na warsztaty profilaktyczne w klasie 2d, która realizowała jesienią program psychoedukacyjny m.in. o ograniczonym zaufaniu wobec obcych osób dorosłych.

Laboratoria przyszłości

Pozostaje mieć nadzieję, że teoretyczna wiedza uczniów znajdzie adekwatne przełożenie w praktyce, to znaczy będą umieli zadbać o swoje bezpieczeństwo, a w sytuacji ryzykownej nie stracą zimnej krwi i poproszą skutecznie o pomoc.

Podczas spotkania wykorzystano przenoś sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu laboratoria Przyszłości.

Aneta Dziewońska