PROFILAKTYCZNE SPOTKANIA W KLASACH ÓSMYCH Z KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ

W dniach 06 i 13 grudnia uczniowie klas ósmych, uczestniczyli w spotkaniu z Panem Arturem Kasickim, Komendantem Straży Miejskiej. Celem spotkania było poznanie oraz  uświadomienie sobie konsekwencji prawnych czynów popełnianych przez nieletnich. Prowadzący podawał ciekawe przykłady, dzięki którym uczniowie mogli sobie uświadomić, że czasem zachowanie, które dla nich jest żartem może mieć poważne skutki prawne. Większość uczniów aktywnie uczestniczyło w prelekcji zadając prowadzącemu przemyślane i interesujące pytania. Każda klasa miała osobne spotkanie w swojej grupie.

To cykliczne spotkania, które Szkoła prowadzi ze specjalistami, w tym służbami  mundurowymi, które świetnie wpisują  się w działania profilaktyczne  jak i prewencyjne.

Beata Pacek