MIKOŁAJKI KLAS TRZECICH W TEATRZE

7 grudnia uczniowie klas trzecich obejrzeli w Teatrze Ludowym w Krakowie spektakl „Królowa Śniegu”. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy Gerdy, która wyruszyła w długą wędrówkę, by odnaleźć swojego najbliższego przyjaciela Kaja. Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi, dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa.

Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w   baśniowy świat księżniczek i rozbójników oraz zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Raz rozśmieszała, by za chwilę wzruszać. Spektakl na długo pozostanie w pamięci i stanie się podstawą do wielu szkolnych rozmów o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia.