SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE

W dniach 21 i 22 listopada odbywały się w naszej szkole zebrania z rodzicami. Spotkania w poszczególnych klasach z wychowawcami poprzedzone były prelekcją dr Andrzeja Kobiałki na temat uzależnień behawioralnych XXI wieku. Rodzice otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące czynników ryzyka i czynników chroniących dzieci przed ryzykownymi zachowaniami.

Pan dr Andrzej Kobiałka spotkał się również z Radą Pedagogiczną szkoły, dla której w dniu 3 listopada przeprowadził szkolenie odnośnie procedur interwencji profilaktycznych wobec zaistnienia hipotetycznych incydentów niezgodnych z regulaminem i statutem szkoły.
W planach na grudzień mamy również 3 spektakle profilaktyczne z krakowskiego teatru Kurtyna, które zobaczą uczniowie wszystkich klas – tematyka dostosowana do danego wieku rozwojowego dzieci.

Wymienione działania profilaktyczne są finansowane w ramach realizacji zadań Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii oraz Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ponadto, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, pracownicy policji i straży miejskiej nieodpłatnie przeprowadzą dla uczniów warsztaty profilaktyczne z cyberprzemocy.

Podczas spotkania wykorzystano przenośny sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Aneta Dziewońska