WARSZTATY WIELOZMYSŁOWE – DOLASTAMY 2,0

Warsztaty wielozmysłowe – doLAStamy 2,0

Projekt z myślenickiej Dwójki „doLAStamy” jest sposobem na przebodźcowanie młodego pokolenia, stres, brak motywacji i bazuje na interakcji z naturą. „doLAStanie” czyli dorastanie w świadomości dobroczynnego wpływu natury. Chcemy pokazać, że warto wydobyć zdrowotne i edukacyjne walory wielozmysłowego kontaktu z zieloną przestrzenią, nie tylko z lasem. Uczniowie chcący brać udział w zajęciach wynikających z realizacji innowacji zobowiązani byli do  nagrania miniaturowych filmików pt. Smaki dzieciństwa, które stały się „biletem wstępu” do wieloetapowych działań.

W dniu 23 listopada uczniowie zostali zabrani w pierwszą podróż w świat zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Podczas dwugodzinnych zajęć młodzież naszej szkoły zaangażowana była w różne działania i zabawy, w których główną rolę odgrywał określony zmysł.  Kolejna podróż dotyczyć będzie zmysłu smaku podczas grudniowego spotkania z Mistrzem Robertem Makłowiczem.

Ada Słowik

Agnieszka Mieszczanek