KOT W NASZEJ KLASIE – III D

Uczniowie klasy III d biorą udział w programie profilaktycznym KOT W NASZEJ KLASIE. W ostatnich dniach realizowaliśmy moduł „Język kości nie ma, ale kości łamie”. Celem zajęć było:

• kształtowanie bezpiecznej atmosfery do wyrażania uczuć i myśli związanych z trudnymi zachowanymi w szkole,
  • budowanie postawy rozumiejącej i opiekuńczej wobec osób nękanych przez innych,
  • pobudzanie refleksji na temat swojej postawy wobec „złego traktowania innych”
  • rozumienie uczuć swoich i uczuć innych w sytuacji przemocy słownej,
  • pogłębianie postawy uważności na swój „język” i „język” innych dzieci w klasie,
  • wprowadzenie zasad kształtujących dobrą praktykę traktowania innych,
  • wspieranie współpracy i wspólnego uzgadniania pomysłów, decyzji, potrzeb.

W ramach zajęć uczniowie poznali bajkę terapeutyczną „Siła słowa” i na jej podstawie wykonali 8 zadań. Najważniejszym punktem było wykonanie klasowego plakatu z pomysłami na radzenie sobie z agresją.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Urszula Biel