BO CZYTELNIKIEM DOBRZE BYĆ!

Bo czytelnikiem dobrze być!

Uczniowie klas pierwszych, ponieważ poznali już pierwsze literki i powoli zaczynają swą przygodę z czytaniem – w dniach 25 i 27 października zostali przyjęci w poczet CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2.

Najpierw musieli udowodnić, że są godni tego miana i rozwiązać baśniowe zagadki. Nie straszne im były „Trzy małe świnki”, czy „Piękna i Bestia”, wiedzieli, dlaczego Pinokio ma wciąż dłuższy nos, a Kopciuszek musi opuścić bal przed północą. Nawet złota kaczka i brzydkie kaczątko nie były zaskoczeniem. Z kufra skarbów wyciągnęli lusterko Królewny Śnieżki, ziarnko grochu zmieniające się w potężną łodygę i złotą rybkę, która spełnia trzy życzenia. Po pomyślnym przejściu tych prób oraz zapoznaniu się z PROŚBAMI KSIĄŻEK uczniowie mogli zostać pasowani na czytelników.

Na pamiątkę otrzymali dyplomiki oraz „Pierwsze abecadło” (publikację Instytutu Książki).

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy pełnej przygód i emocji podróży do świata książek i zapraszamy do częstych wizyt w bibliotece!