PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik to święto szkolnych bibliotek i okazja, by tę przestrzeń przybliżyć uczniom. Szkolna biblioteka to nie tylko książki, to również atmosfera przyjaźni, bezpieczeństwa i zabawy, a także okazja, by przez pryzmat słowa drukowanego spojrzeć na otaczający nas świat.

W ramach obchodów tych „imienin” w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się spotkania z uczniami. Starsze klasy zostały zapoznane z nowym wyposażeniem biblioteki, a także z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Klasy trzecie odkrywały „Tajemnicę biblioteki” wraz z Mają i Lassem, bohaterami książki Martina Widmarka i Heleny Willis, słuchały opowieści o poczynaniach młodych detektywów i uzupełniały karty pracy.

Klasy pierwsze natomiast zostały uroczyście przyjęte w poczet czytelników, uczniowie wzięli udział w pasowaniu, mogli wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę.

Aby książka kojarzyła się z tym, co radosne i pozytywne – odbył się również „słodki tydzień”, a najbardziej aktywni czytelnicy wzięli udział w akcji „Los na loterii”.
Mamy nadzieję, że biblioteka będzie się kojarzyła uczniom z miejscem intrygującym, ciekawym i przyjaznym, a książka stanie się ich najlepszym przyjacielem. Bo jak podkreślał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Do zobaczenia w bibliotece!