DŁUGOPISY 3D NA ZAJĘCIACH ROZWIJAJĄCYCH

W październiku uczniowie klasy III D na zajęciach rozwijających mieli okazję zapoznać się z długopisami 3 D – zasadą ich działania i obsługą. Pierwsze kroki nie były łatwe, jednak poradziliśmy sobie znakomicie. Uczniowie odwzorowywali różne kształty, mając do dyspozycji specjalne szablony. Zabawa tymi długopisami sprawiła wszystkim wiele radości oraz pobudziła wyobraźnię do tworzenia nowych kształtów i figur. Z pewnością jeszcze wiele razy wykorzystamy te mobilne urządzenia na naszych lekcjach.

Przypominamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości w kwocie 225 000 zł. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są klocki Lego Spike i Lego Mindstorms do nauki programowania, klocki konstrukcyjne Lego BricQ, długopisy 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości VR, urządzenia do rejestrowania wideo i dźwięku i inne.

W galerii prezentujemy nasze pierwsze prace, które bardzo nam się podobają.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

mgr Urszula Biel