„PORTRET ŚREDNIOWIECZNEGO MYŚLENICZANINA” – UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 21.10. 2022 r. w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się spotkanie laureatów konkursu plastycznego „Portret średniowiecznego Myśleniczanina” organizowanego przez muzeum w ramach 680-lecia lokacji miasta Myślenice. Przybyłych przywitał dyrektor placówki dr Łukasz Malinowski.  Przed wręczeniem nagród goście obejrzeli film edukacyjny nt historii Myślenic od momentu powstania osady Myślimira, przez nadanie lokacji za panowania króla Kazimierza Wielkiego, aż po dzień dzisiejszy. Później młodzi twórcy wypowiadali się, skąd czerpali informacje o życiu dawnych mieszkańców naszego miasta. Następnie nagrodzono zwycięzców najlepszych prac (których nadesłano 40) okolicznościowymi dyplomami oraz cennymi nagrodami. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas I-IV drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 1a Emilia Motyka. W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce zajął Daniel Żądło uczeń klasy 8b, a miejsce III zdobyła Gabriela Batko uczennica klasy 7d .  Sukcesy uczniów naszej szkoły głośno oklaskiwali m.in. koledzy i koleżanki Emilki Motyki z klasy 1a oraz nauczyciele mgr Iwona Stanisz-Trzcińska i mgr Joanna Bugaj.

Następnie uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wszystkie prace konkursowe w zorganizowanej galerii (było na co popatrzeć).

Laureatom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!

mgr Iwona Stanisz-Trzcińska