LEGO EDUCATION W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Lego edcuation

Ostatnio nasza świetlica wzbogaciła się o zestawy klocków Lego Education.

Była to niespodzianka dla dzieci i ogromna radość, co tylko potwierdza jak atrakcyjna jest to dla nich forma spędzania wolnego czasu.

Warto zaznaczyć, że jest to również wspaniała nauka poprzez zabawę i to nie tylko dla chłopców. Podczas zabaw konstrukcyjnych dzieci uczą się: kreatywności, umiejętności pracy w grupie, krytycznego myślenia, cierpliwości, samodzielności i pewności siebie. Jest to wspaniała zabawa, która wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny i językowy dzieci.

Przypominamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości w kwocie 225 000 zł. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są klocki Lego Spike i Lego Mindstorms do nauki programowania, klocki konstrukcyjne Lego BricQ, długopisy 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości VR, urządzenia do rejestrowania wideo i dźwięku i inne.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Oto pierwsze konstrukcje dzieci, z których były bardzo dumne.