BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI

Będziecie moimi świadkami

W dniu 23 października w Kościele obchodziliśmy Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”.

Dla naszego kółka jest to bardzo ważny dzień, gdyż wtedy zaczynamy naszą coroczną pracę na rzecz misji i misjonarzy.

W tym roku, co prawda, nasze działania rozpoczęły się dużo wcześniej, gdyż już od wakacji. Wykonywaliśmy różańce na rękę, które były podarunkiem dla wszystkich ofiarodawców. Koraliki drewniane, plastikowe, perełkowe aż mieniły się nam w oczach. Powstały piękne różańce na gumce i sznurkowe. Wspaniałym dodatkiem był medalik Matki Bożej Niepokalanie Poczętej poświęcony w samym Niepokalanowie. Całe to nasze działanie było na chwałę Maryi i z miłości do drugiego człowieka.

Jak co roku wspieramy naszą panią Kasię Jawor – misjonarkę z Myślenic i jej podopiecznych w Peru. Dzięki hojności mieszkańców Myślenic możemy także wesprzeć misje na Ukrainie, gdzie pracują nasze siostry ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz misjonarzy diecezjalnych.

Bliskim naszemu kółkowemu sercu jest Sylwester, chłopiec z Madagaskaru, którego mogliśmy adoptować. Dzięki temu Sylwester może chodzić do szkoły i codziennie zjeść ciepły posiłek.

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Zdzisławowi Balonowi, który co roku umożliwia nam i wspiera w tych działaniach.

Za każdą ofiarę, dobry gest i modlitwę serdecznie dziękujemy i działamy dalej.

Uczniowie koła religijnego z katechetkami s. Janiną Rokosz i Dorotą Orzechowską.