„WIARA TO DECYZJA, KTÓRA ANGAŻUJE CAŁĄ EGZYSTENCJĘ”.

Tydzień kultury

„Wiara to decyzja, która angażuje całą egzystencję”.

(Św. Jan Paweł II)

Te słowa św. Jana Pawła II przyświecały nam podczas przygotowania w naszej szkole obchodów XXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Postanowiliśmy przybliżyć dzieciom i młodzieży postać tego wspaniałego Polaka. Zrobiliśmy to na 2 sposoby.

Dzięki wsparciu i życzliwości ks. Proboszcza Zdzisława Balona w domu katolickim im. Ks. Józefa Bylicy przygotowaliśmy występ Koła religijnego.  Uczniowie wcielili się w role gości studia telewizyjnego. Nasze dwie prezenterki przeprowadzały wywiady z przyjaciółmi Papieża oraz z osobami, które miały możliwość bezpośredniego spotkania się z Nim. Podczas świadectw mogliśmy się dowiedzieć jak wiarę swoim zachowaniem głosił Karol Wojtyła. Nie zabrakło również śmiesznych historyjek z udziałem tego wielkiego Człowieka oraz jego słów, które mogą być dla nas receptą na dobre życie chrześcijańskie.

Oczywiście nie zabrakło także Barki.

Oprawę muzyczną z klasą Va przygotowali s. Janina Rokosz i p. Piotr Gablankowski.

Podczas występu mogliśmy zobaczyć wystawę prac plastycznych, która była efektem konkursu pt:  „Św. Jan Paweł II jako wzór wiary dla każdego człowieka” drugiego elementu naszego włączenia się w Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Powstały piękne prace zarówno indywidualne jak i zbiorowe. Uczestnicy w sposób ciekawy i kreatywny pokazali przykłady wiary w życiu św. Jana Pawła II, dając jednocześnie wskazówki dla nas wierzących jak zbliżać się do Boga.

Dobrym duchem całej uroczystości był ks. Mariusz Słonina, który z 8 klasami przygotowywał prace plastyczne, współorganizował wystawę oraz przewodniczył uroczystości w dn. 20.10.2022. Był dla nas wsparciem fizycznym i duchowym :-).

Jesteśmy wdzięczni Klubowi Inteligencji Katolickiej na czele z panem Zbigniewem Syrkiem za coroczną organizację tak ważnego wydarzenia. Za wsparcie, obecność i słodycze oraz nagrody, którymi zostały obdarowane dzieci i młodzież.

Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia za rok na jubileuszowym XXX Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej.

Katechetka Dorota

WYNIKI:

KLASY I – III

I MIEJSCE – KAROL HALEK II A

II MIEJSCE – PIOTR BRÓZDA III B

III MIEJSCE – ALEKSANDER DRUZGAŁA III B

WYRÓŻNIENIA – ANNA DZIDEK III C, ALEKSANDER GÓRKA III B, IGOR BRAŚ III B, MATEUSZ LEŻAŃSKI III B.

KLASY IV – VII

I MIEJSCE – AMELIA BATKO V B