III GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY – „PRZYRODA I JA”

Konkurs  przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych:

• klasy III – żywy obraz: fotografia inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”
  • klasa VI – praca plastyczna: „Rajski ptak”
  • klasa VII – plakat ekologiczny: „Prośba Ziemi”

Konkurs fotograficzny dla klas III polega na wykonaniu strojów a następnie zaprezentowaniu „żywego obrazu” wiersza Jana Brzechwy : „Na straganie” i wykonaniu zdjęcia.

1. forma pracygrupowa
  2. uczniowie przygotowują stroje i inscenizację wiersza
  3. do wykonania strojów można wykorzystać różne materiały
  4. format zdjęcia – A4
  5. ocenie będą podlegać walory estetyczne, zgodność z tematem i formą,
  6. zaprojektowana kreacja może mieć charakter poważny jak również zabawny – liczy się oryginalność,
  7. w konkursie dla klas III – „Na straganie” można przysłać jedno zdjęcie grupowe z danej szkoły
  8. praca powinna na odwrocie posiadać metryczkę zawierającą dane ucznia, opiekuna oraz szkoły

„Rajski ptak” – praca plastyczna dla uczniów klasy VI, polegająca na zaprezentowaniu ptaków egzotycznych.

1. forma pracy – praca plastyczna płaska, technika dowolna
  2. materiały: brystol, kredki, farby itp.
  3. format A3
  4. prace indywidualne – każda osoba biorąca udział w konkursie może dostarczyć tylko jedną pracę
  5. w konkursie dla klas VI – „Rajski ptak” można przysłać maksymalnie prace 5 uczniów z danej szkoły.
  6. ocenie będą podlegać walory estetyczne, zgodność z tematem i formą.
  7. praca powinna na odwrocie posiadać metryczkę zawierającą dane ucznia, opiekuna oraz szkoły

Plakat ekologiczny – uczniowie klasy VII

Praca polega na wykonaniu plakatu ekologicznego odzwierciedlającego PROŚBĘ ZIEMI:

Ludzie zmieńcie się! Ja wam daję życie, a wy mnie zniszczenie i śmierć. Dźwigam umarłe drzewa. Rzeki, które nie chcą płynąć. Kwiaty, które straciły sens życia. Wyschłe trawy. Martwe zwierzęta. Dźwigam cała chorą przyrodę. Ludzie pomóżcie mi, pomóżcie sobie!”

1. forma pracy – plakat
  2. technika – dowolna
  3. format A3
  4. ocenie będą podlegać walory estetyczne, zgodność z tematem i formą
  5. prace indywidualne – każda osoba biorąca udział w konkursie może dostarczyć tylko jedną pracę
  6. w konkursie dla klas VII – plakat ekologiczny można przysłać maksymalnie prace 5 uczniów z danej szkoły.

Indywidualne prace konkursowe należy dostarczyć do p. Eweliny Zlezarczyk do 17.11.2022

Prace grupowe uczniowie klas trzecich przekazują swoim wychowawcom.

Każda praca indywidualna powinna zawierać:

• imię i nazwisko wykonawcy
  • nazwę szkoły
  • imię i nazwisko opiekuna
  • zgodę rodziców na uczestnictwo w konkursie

Prace nie będą zwracane.

Wszystkie prace konkursowe powinna cechować samodzielność wykonania.

PEŁNY REGULAMIN I ZGODY