WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Trzydziestego maja 2022 roku klasy: 7e, 6a i 6c wyjechały na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Zbiórka odbyła się pod Szkołą Podstawową nr 2 w Myślenicach o godzinie 06:15. Mimo tak wczesnej pory wszyscy byli bardzo podekscytowani.

Po czterech godzinach drogi dotarliśmy do zoo we Wrocławiu-  największego w Polsce i jednego z największych w Europie. W zoo bardzo nam się podobało, mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt. Zwiedziliśmy również Afrykarium i Oceanarium. Chciałbym dodać, że cały obiekt jest bardzo zadbany i urokliwy. 

Kolejną atrakcją wycieczki było „Hydropolis”, czyli muzeum, którego celem jest ukazanie wody z różnych, fascynujących perspektyw. Według mnie jest to bardzo ciekawe i nietuzinkowe miejsce.

Następnie udaliśmy się na spacer pod Halę Stulecia, aby obejrzeć nocny pokaz wrocławskich Fontann Multimedialnych.

Po dniu pełnym atrakcji zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do Hotelu Campanile Stare Miasto. W hotelu nastąpiło zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach. Wszystko poszło sprawnie, więc udaliśmy się na obiadokolację do pobliskiej restauracji.

Po zjedzeniu dań nabraliśmy trochę sił, aby pójść na spacer do Galerii Neonów, która pod nocnym niebem wyglądała przepięknie. Do hotelu również wróciliśmy spacerem i poszliśmy spać. Tak oto zakończył się pierwszy dzień wycieczki.

Następnego dnia o godzinie ósmej rano udaliśmy się na śniadanie w formie szwedzkiego stołu, przygotowane przez hotel.

Pierwszą atrakcją tego dnia był spacer ul. Roosevelta;  zobaczyliśmy tam wiele ciekawych malowideł powstałych od strony podwórka na kamienicach. Murale dotyczą niemal wszystkiego – zwierząt, roślin, dzieł sztuki. Jest to bardzo ciekawe miejsce.

Następnie  poszliśmy na wspaniały i kolorowy rynek wrocławski, na którym kupowaliśmy pamiątki. Zwiedziliśmy to miejsce bardzo nowatorskim sposobem, ponieważ odbyło się to w formie gry w terenie. Pani przewodnik oprowadziła nas po najważniejszych obiektach, po czym podzieleni na kilkuosobowe grupy dostaliśmy kartki z zadaniami. Zadania polegały na odnalezieniu rozmaitych krasnali i zrobieniu sobie z nimi zdjęć. Hasło brzmiało: „Kwiat Europy Wroclove”, które miało na celu pokazać, jakie to miasto jest piękne.

Ostatnią częścią wycieczki był wyjazd na samą górę najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce – „Sky Tower”. Widoki były nie do opisania. Widzieliśmy Wrocław z lotu ptaka, co było wspaniałym doświadczeniem.

Pod szkołę wróciliśmy około godziny 20:00. Wrocław bardzo mi się spodobał i szczerze każdemu polecam się tam wybrać.

Łukasz