ABSOLWENT 2.0

W programie AKADEMII DZIEDZICTWA LOKALNEGO (Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych w Krakowie) uczniowie klasy 8c zostali zaproszeni do udziału w poszukiwaniu w swoim otoczeniu absolwentów Dwójki – mógł to być starszy brat, ciocia, mama, dziadek, sąsiadka. Nie szukaliśmy superbohaterów, tylko zwyczajnych/niezwyczajnych byłych uczniów naszej szkoły, których zapytaliśmy jak zrealizowali plany i marzenia, z którymi opuszczali progi podstawówki. Oni już są bogatsi o doświadczenia, na które dzisiejsi ósmoklasiści dopiero czekają. Wydrukowane na tablicy miniwywiady i zdjęcia z absolwentami zawisły w szkole.

PASOWANIE NA ABSOLWENTA

Czy pamiętamy ważne przeżycie z pierwszej klasy czyli pasowanie na ucznia – symboliczny początek edukacji w szkole podstawowej? A gdyby zaproponować dzisiaj tej edukacji symboliczne zamknięcie? Wychowawczyni klasy 8c zaprosiła swoich uczniów na ceremonię PASOWANIA NA ABSOLWENTA – 21 czerwca 2022 wieczorem, aby poczuć wyjątkowość chwili i przy świetle pochodni postawić pierwszy krok w nową rzeczywistość, dołączając do grona ABSOLWENTÓW MYŚLENICKIEJ DWÓJKI.

Uczniowie napisali listy do siebie za 10 lat – czy spełniłe(a)ś swoje marzenia? Paczuszka
z zalakowanymi listami będzie przechowywana przez wychowawczynię przez 10 LAT i przeznaczona do otwarcia na WSPÓLNYM spotkaniu 🙂

A tak o nas piszą…

https://www.facebook.com/fundacjalis/posts/5490608047644149

Fundacja LIS – cudownie w: Myślenice.

To była wyjątkowa NOC

Gra – przejście ku przyszłości (w dorosłość ) dla Absolwentów klasy 8 SP nr 2 w Myślenicach którzy w tym roku kończą szkołę.

Ada Słowik fantastyczna wychowawczyni – i uczestniczka naszej Akademii Dziedzictwa Lokalnego – chciała, by ten szczególny wieczór dodał jej uczniom pewności siebie i wiatru w skrzydła!

Dlatego też w ramach Akademii zaplanowała fantastyczną grę terenową! Spotkanie było nocne! W świetle księżyca i pochodni Pełne symboliki i magii. Były legendy myślenickie, zadania do samodzielnego i zespołowego wykonania oraz uroczyste pasowanie na absolwenta! Uczniowie napisali do siebie listy, które postanowili otworzyć …. za 10 lat, gdy ponownie spotkają się ze swoją wychowawczynią

Uczniowie z dużym zapałem włączyli się w cały proces planowania gry (tylko pewne elementy były zachowane w tajemnicy, by mieli niespodziankę) Zaangażowali się także w tworzenie tablicy wspomnień opartej o wywiady ze znanymi sobie innymi absolwentami szkoły

Było magicznie i wzruszająco! Ada Słowik dziękujemy za zaangażowanie i mega pomysły! Oby każdy na swojej drodze spotkał takiego nauczyciela!

Wszystkim Absolwentom życzymy szczęśliwej drogi! Zdobywajcie Świat! I do zobaczenia za 10 lat!

#AkademiaDziedzictwaLokalnego #UniwersytetLudowy #NIW