SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WODNYM

Wakacje tuż, tuż 😊 Warto więc przypomnieć o zasadach obowiązujących podczas zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. A któż lepiej omówi bezpieczeństwo w tych miejscach jak nie sam ratownik wodny! Dlatego ucieszyliśmy się ze spotkania z Panem Wojciechem Pułką -przedstawicielem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział Myślenice. Szkolenie „Bezpieczne wakacje” odbyło się 7 czerwca w naszej szkole. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych.

Pan Ratownik przybliżył nam tajniki swojej pracy, zademonstrował podstawowy sprzęt ratowniczy i wskazał niebezpieczeństwa czyhające na nas nad wodą. Omówił też metody wzywania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas szkolenia oglądaliśmy film i prezentację na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Był też czas na odgrywanie scenek z akcji ratunkowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Pamiętajcie! Każda zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom biorącym w niej udział. Przebywając nad wodą, zachowujcie szczególną ostrożność!     

Uczniowie klasy 5a