WYCIECZKA DO ŁEBY

Klasy 2 a i 2 b były w maju na tygodniowej wycieczce w Łebie. Program pobytu był bardzo ciekawy i atrakcyjny. Odwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy, Sea Park, Gdańsk i Sopot. Jako uczniowie szkoły im. Bohaterów Westerplatte koniecznie chcieliśmy odwiedzić to cenne dla nas miejsce. I udało się ! Wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Obrońców.

Odbyliśmy też rejs statkiem po Bałtyku. Mieliśmy ciekawe spotkanie z przyrodnikiem panem Marcinem Kostrzyńskim, zajęcia w mini planetarium oraz quiz o Morzu Bałtyckim.

Zadowoleni, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy bezpiecznie do Myślenic.

„W Łebie, na zielonej szkole najbardziej podobał mi się rejs statkiem.
Będę wspominał wspólne granie w piłkę z kolegami na plaży.
Nauczyłem się dużo przydatnych rzeczy o fokach, Gdańsku i Słowińskim Parku Narodowym.
Ta wycieczka była super fajna, chciałbym jeszcze raz pojechać do Łeby.”

Michał klasa 2 a

„Wycieczka do Łeby była dla mnie fantastyczna.
Najlepiej wspominam rejs statkiem, mimo że na początku trochę obawiałem się płynąć. Nawet wspomniałem o tym mamie przez telefon, ale dodała mi otuchy i było mi łatwiej wyruszyć. Drugim ulubionym wydarzeniem był chrzest morski, na którym nadano mi ksywkę Sprytny Węgorz.
Chętnie pojadę na kolejną Zieloną Szkołę.”

Patryk klasa 2 a

„Podczas zielonej szkoły najbardziej podobało mi się na spacerach po plaży, podczas zachodu słońca. Poza tym bardzo dobrze wspominam Sea park i foki tam występujące  oraz statek do góry nogami.”

Helena klasa 2 a

„Zielona szkoła była dla mnie mega niezapomnianą wycieczką pełną wrażeń i zwiedzaniem niesamowitych miejsc, a  przede wszystkim miło spędzony czas z kolegami i Panią wychowawczynią. Ruchome wydmy i turlikanie po piasku było super !Nigdy tego nie zapomnę! Cała wycieczka była zorganizowana na medal, nikt z nas nie miał czasu na nudę i tęsknotę za domem. Chętnie wrócił bym tam jeszcze raz”

Aleksander klasa 2b

„Spędzony czas w Łebie był fantastyczny. Bardzo się cieszę, że mogliśmy tam być i zobaczyć zachód słońca, słuchać szum fal. Najwspanialsze były wycieczki, a zwłasza do Sea Parku. Chcę tam wrócić za rok!”

Maja klasa 2 b

„Najfajniejsza wycieczka to do Łeby. Mogłem zobaczyć foki, ruchome wydmy. Moim marzeniem jest jeszcze raz jechać do Łeby. Mogliśmy wieczorami biegać i spacerować po plaży i zobaczyć piękny zachód słońca”

Igor klasa 2b

„Wspaniały czas mogłem spędzić w Łebie! Zobaczyłem pomnik Bohaterów Westerplatte i Neptuna. Chociaż było bardzo zimno na statku, to rejs po morzu był fantastyczny. Świetny był pokaz fok w Sea parku! Bardzo podobał się mi Romuś- najsłodsza  foka. Chciałbym jeszcze raz pojechać na taką wycieczkę!”

Piotr klasa 2b

 „Wspaniały pobyt nad morzem. Mieliśmy dużo atrakcji każdego dnia. Najbardziej zapamiętałam spotkanie z przyrodnikiem, ponieważ często go słucham w telewizji, a tu niespodzianka, że mogłem posłuchać na żywo i jeszcze dostałem autograf”           

Franciszek klasa 2 b