POMÓŻMY KUBIE WRÓCIĆ DO ZDROWIA

7 czerwca w naszej szkole odbędzie się charytatywny Kiermasz Słodkości. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na leczenie Jakub Burnosa ze Stojowic (gmina Dobczyce), który walczy z bardzo groźnym przeciwnikiem -chłoniakiem. Szansą na powrót do zdrowia jest terapia genowa CAR T-cells. Niestety jej koszt to 1,4 mln zł!

Kuba, zanim zdiagnozowano u niego nowotwór, angażował się w działalność szkolną, potem studencką (na AGH w Krakowie) i lokalną. Był pełen młodzieńczej radości życia, zawsze uśmiechnięty, kulturalny, chętny do pomocy, zdolny, pracowity i otwarty na drugiego człowieka. Lubił  aktywnie spędzać wolny czas, wędrował z przyjaciółmi po górach, grał w planszówki oraz poznawał ciekawe zakątki Polski i świata.

Obecnie Kuba skupia się na leczeniu. Wolny czas spędza mniej intensywnie -czyta, maluje, uczy się hiszpańskiego i spaceruje z psem Patykiem. Jego marzeniem jest pojechać na wyprawę do Ameryki Południowej w góry Andy.

Chciałbym wyzdrowieć, móc pracować, wrócić na studia i żyć normalnym życiem jak moi rówieśnicy”- mówi Kuba.

Jego kolega ze szkolnych lat, który nagrał i umieścił w mediach społecznościowych filmik o nim, mówi, że pomoc Kubie to tak naprawdę „inwestycja w lepszy świat, bo potrzebujemy otaczać się tak dobrymi ludźmi jak on”.

Kilka dni temu Kuba skończył 24 lata. Podarujmy mu najlepszy prezent na urodziny: szansę na powrót do zdrowia! Tu liczy się każda złotówka!

Serdecznie zapraszamy na wtorkowy Kiermasz Słodkości i z góry dziękujemy za każdą formę pomocy i wsparcia 😊

Organizatorzy akcji

Skip to content