„KOSMOLENIE RATUJĄ ZIEMIĘ” – CZYLI MUSICAL O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

W dniu 27.04.2022 r., uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl „Kosmolenie ratują Ziemię”. To ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. Wesoła lekcja ekologii, oprawiona muzyką, kostiumami i scenografią wprowadziła dzieci w świat zabawnej  historii. Dla dzieci płynął wartościowy morał: „Jeżeli zadbacie o przyrodę możecie stać się ziemskimi bohaterami”. Spektakl poruszał wiele tematów ekologicznych. Przedstawiono dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób chronić powietrze. Mamy nadzieję, że  historia poruszyła serca dzieci i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.