PIERWSZA POMOC

Dnia 29.04.2022r., w naszej szkole klasy drugie miały spotkanie z ratownikiem medycznym p. Szymonem Święch, który pracuje również w Grupie Poszukiwawczo –Ratowniczej. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Na początku Pan ratownik wyjaśnił, na czym polega jego praca, podczas akcji ratunkowych. Dzieci wysłuchały informacji na temat pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć, skaleczeń, złamań oraz oparzeń. Uczniowie mieli okazje nauczyć się pierwszej pomocy przy użyciu defiblyratora. Uczyli się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomoc zanim przyjedzie pogotowie. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne do których ochoczo przystępowały sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieje, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i ze nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku, a także będą wiedzieli jak mu pomóc.