ETAP POWIATOWY OGÓLNPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Etap Powiatowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Brały w nim udział szkoły, które zwyciężyły w etapie gminnym.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych.  Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) wyniki przedstawiają się następująco:

• miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Leon Piechota, Tomasz Pachoń, Zofia Piesakowska, Anna Miłek (uczniowie klasy 4b) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach (Gmina Sułkowice)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Stadnikach (Gmina Dobczyce)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Wiśniowej (Gmina Wiśniowa)

W klasyfikacji drużynowej grupy II (starsza) wyniki przedstawiają się następująco:

• miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Mikołaj Śliwa, Małgorzata Lech, Julia Surówka (uczniowie klasy 7f) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa w Glichowie (Gmina Wiśniowa)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach (Gmina Sułkowice)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Kornatce (Gmina Dobczyce)

W finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 i 12 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach powiat myślenicki w obu kategoriach wiekowych reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 2 z Myślenic.

Zdjęcia: Paweł Biela