DWÓJKA MISJOM

Niech każdy, kto do Ciebie przychodzi
odchodzi od Ciebie czując się lepszym i szczęśliwszym.
Niech każdy widzi dobroć w Twojej twarzy,
w Twoich oczach i w Twoim uśmiechu.
Radość można wyczytać z oczu
pojawia się w słowie i geście.
Radości nie można zamknąć w sobie
zawsze przenika na zewnątrz
Radość jest bardzo zaraźliwa.

Matka Teresa z Kalkuty

W tym roku w sposób szczególny przekonaliśmy się, że dobroć i radość są baaaaardzo zaraźliwe 🙂

Już od kilku lat, w każdą Niedzielę Palmową odbywa się przy naszym Sanktuarium kiermasz wielkanocnych palm. Środki pozyskane przekazujemy na pomoc misjom i misjonarzom. W tym roku udało nam się zebrać kwotę 5530,00. Przeznaczone one zostały na pomoc misjonarzom pracującym w Peru, na Ukrainie i na Madagaskarze.

Nie każdy jednak może zdaje sobie sprawę z tego jaki ogrom pracy jest potrzebny, aby taką akcję zorganizować.

Jeżeli ktoś z Was robił kiedyś palmę to dobrze wie, że trzeba zacząć od zgromadzenia materiałów, przygotowania kwiatów i różnych ozdób. Na jedną palmę potrzebujemy ok 20 różnego rodzaju i wielkości kwiatów a wyobrażacie sobie ile ich potrzeba na wykonanie 200 palm…? Ile czasu, energii, dobrej woli i poświęcenia…?

Jednak nas to nie zniechęciło. Wręcz przeciwnie – zmobilizowało. Dużo radości mieliśmy przy wykonywaniu poszczególnych części palm, gdzie każdy starał się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Wspólnie się uczyliśmy, dzieliliśmy umiejętnościami i bardzo dużo rozmawialiśmy – na róóóóżne tematy 🙂

Papież Franciszek powiedział: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”  i takich gestów doświadczyliśmy bardzo dużo. Uwierzcie to było niesamowite, kiedy zgłaszało się tyle osób chętnych do pomocy. Począwszy od naszych wspaniałych uczniów i ich Rodziców, przez nauczycieli i osoby nie związane z naszą szkołą.

Wdzięczność może przekształcić zwyczajne dni w prawdziwe Święto Dziękczynienia. Może zamienić rutynę w radość oraz zmienić zwykłe okazje w błogosławieństwa. William Arthur Ward

W sposób szczególny chcemy podziękować wspaniałym mieszkańcom Myślenic, którzy bardzo licznie odwiedzali nasze stoiska.

Za włączenia się do akcji dziękujemy przede wszystkim naszym  uczniom i ich Rodzicom. Ogromną pomocą, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni, służyli nam także dorośli i młodzież: panie Teresa Dąbrowa, Karolina Gaweł, Marcjanna Fijał, Izabela Leżańska, Monika Lemaniak wraz z klasą IV b, Agnieszka Tyrpa z Rodziną, Izabela Gruchacz, Jolanta Oskwarek, Urszula Orzechowska, Kinga Fijał, Magdalena Gruchacz, Amelia Karkosz, Joanna Maj. Zawsze mogliśmy liczyć także na życzliwość ze strony naszych kapłanów.

Dzięki tym wspaniałym Osobom możemy pokazać młodemu pokoleniu, że w życiu  bardzo duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas dla drugiego człowieka. Że można czerpać radość z dobra, które teraz jeszcze bardziej nabrało wartości.  Wspaniałym jest również to, że są dorośli, którzy pomimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych. Przykład zawsze płynie z góry.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze pomogą w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa.

Katechetki SP2 w Myślenicach s. Janina Rokosz i Dorota Orzechowska wraz z uczniami z Koła religijnego