ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 7 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny:

– młodsza (grupa I): Anna Miłek (4b), Zofia Piesakowska (4b), Leon Piechota (4b) i Tomasz Pachoń (4b) – (opiekun: Tomasz Biel)

– starsza (grupa II): Julia Surówka (7f), Małgorzata Lech (7f) i Mikołaj Śliwa (7f) – (opiekun: Tomasz Biel)

Obie drużyny zajęły I miejsce i będą reprezentowały szkołę w Etapie Powiatowym, który odbędzie się 28 kwietnia 2022 r.

W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium:

Grupa I:

I miejsce – Anna Miłek

II miejsce – Tomasz Pachoń

III miejsce – Zofia Piesakowska

Grupa II:

I miejsce – Mikołaj Śliwa

II miejsce – Małgorzata Lech

III miejsce – Julia Surówka

Duże gratulacje należą się również Leonowi Piechocie, który jako jedyny uczestnik z grupy młodszej (grupa I) przejechał tor sprawnościowy bezbłędnie.

Podczas uroczystego zakończenia Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzata Ciemińska oraz Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyli dyplomy, nagrody i puchary uczestnikom turnieju.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych.  Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice za ufundowanie nagród i pucharów, Państwu Sidor za przygotowanie poczętunku dla uczestników turnieju i ich opiekunów oraz firmie SportPlus za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

Fot.: Paweł Biela