KONKURS RECYTATORSKI KLAS II I III

W dniu 21 marca 2022 roku odbył się szkolny etap „ Konkursu recytatorskiego klas II i III ”. Wzięli w nim udział finaliści klasowych konkursów recytatorskich. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza, fragmentu prozy. Uczestnicy konkursu prezentowali repertuar w Turnieju Wywiedzione ze Słowa. Mali artyści włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie swojego występu. Recytowali utwory znane od lat, a także współczesne. Było i czego posłuchać, jak i na co popatrzeć, bo w trakcie występów  uczestnicy wykorzystywali  ciekawe rekwizyty, przebrania, włączali elementy pantomimy. Głównymi celami konkursu były: zainteresowanie dzieci twórczością poetycką i czytelnictwem prozy, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. O wynikach konkursu zdecydowało trzyosobowe jury, w skład którego weszły panie: Lucyna Tondera, Urszula Morawska i Eliza Matelowska.

Klasy trzecie

Kategoria „ Wywiedzione ze Słowa ”

I miejsce – Julia Cichoń 3b

II miejsce – Maja Brózda 3a

– Lena Moskal 3b

III miejsce – Nadia Łętocha 3b

Magdalena Stanach 3a

Bartosz Szczygieł 3a

Zuzanna Leksander 3c

Klasy drugie

Kategoria „ Wywiedzione ze Słowa ”

I miejsce – Maja Błachut 2a

– Jan Kasperek  2a

II miejsce–  Wiktoria Kuchciak 2c

III miejsce – Oliwier Święch 2d

Piotr Hudaszek 2a

Konrad Horabik 2b

Piotr Brózda 2b

Jakub Ferfecki 2d

Jan Rykała  2d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Miejsko – Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Iwona Stanisz – Trzcińska

Elżbieta Żądło