KONKURS PLASTYCZNY  – „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”

Konkurs wielkanocny

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – VIII.

Przedmiotem konkursu jest ozdoba wielkanocna -przestrzenna, wykonana dowolną techniką plastyczną. Jeden uczeń może zgłosić jedną pracę konkursową, wyklucza się prace wykonane wspólnie (współautorstwo).

Praca musi zawierać: imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę do której uczęszcza.

Cele konkursu:

• pobudzanie aktywności twórczej i artystycznej dzieci;
  • podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych;
  •  popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  •  rozwijanie zdolności manualnych;
  • inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych.

Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach:

• uczniowie klas I – III
  • uczniowie klas IV – VIII

Prace konkursowe należy dostarczyć do 6 kwietnia 2022r. do pań: mgr Agnieszki Mieszczanek, mgr Katarzyny Żądło lub do sali 209.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły dnia 11.04.2022r.

Oddając pracę konkursową, uczeń wyraża zgodę na przekazanie ozdoby świątecznej na kiermasz wielkanocny organizowany w Szkole Podstawowej nr 2, z którego dochód zostanie przekazany na potrzeby naszej szkoły, np. na dofinansowanie wycieczek szkolnych.